MCH155A3R6CK
Mfr.Part #
MCH155A3R6CK
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Package/Case
Datasheet
MCH155A3R6CK
Description
CAP CER 3.6PF 50V C0G/NP0 0402
Stock
479
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
3.6 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
50V